Tag Archives: Левски Подуене

БИЙ ГОВЕДАТА РОГАТИ, БИЙ, БИЙ, БИЙ!

ЦСКА София победи с 2:0 “Левски” (Подуене) в поредното издание на голямото дерби на България. Двубоят се игра на Националния стадион “Васил Левски” с главен съдия Георги Йорданов. Антон Карачанаков откри резултата в 47-ата минута след прекрасно изпълнение на пряк свободен удар. Серджиу Буш удвои в 55-ата минута след асистенция на Карачанаков. В 63-ата минута Маркиньос получи втори жълт и съответно червен картон, а заради реакция бе изгонен и Стойчо Младенов. В 83-ата минута и Луис Педро от “Левски” (Подуене) бе изгонен след втори жълт и съответно червен картон.

Това бе пета поредна победа на ЦСКА София срещу “Левски” (Подуене) за първенство, след като и четирите дербита през миналия сезон бяха спечелени от “червените”. За последно “сините” победиха в мач за шампионата на 27 април 2013 година с 2:1. Припомняме, че “Левски” (Подуене) отстрани ЦСКА София за Купата на България през миналия сезон след две равенства по 0:0 и изпълнения на дузпи. След днешния успех ЦСКА София излезе еднолично на върха в класирането с 6 точки, докато “сините” остават само с 1.

През първото полувреме липсваха головите положения, играчите често грешаха, трудно комбинираха и играеха на сигурно, страхувайки се да не допуснат попадение. Все пак “Левски” (Подуене) бе с една идея по-добър, като повече пресираше в половината на противника и повече атакуваше особено отдясно, където левият бранител на ЦСКА София Супусепа игра слабо. Още в 1-ата минута именно от там се пропука “червената” отбрана и последва центриране, но Белаид пропусна с глава. Пламен Крумов правеше постоянни атаки отдясно и търсеше центрирания, които обаче не затрудняваха кой знае колко защитата на “армейците”. В 36-ата минута Луис Педро стреля добре извън наказателното поле, но Якуб Дивиш с една ръка отрази. В 41-ата минута бе първото по-интересно положение за ЦСКА София. Милисавлевич изведе Карачанаков отдясно в наказателното поле, но бе притиснат от “син” противник и търкулна топката покрай гредата зад излезлия Стефано Кунчев.

Второто полувреме започна с уникален натиск и два бързи гола за ЦСКА София. В 47-ата минута Антон Карачанаков откри резултата с великолепен гол от пряк свободен удар. Футболистът прати топката точно в сглобката между горната греда и десния страничен стълб и остави безпомещен Стефано Кунчев. В 51-ата минута отново Карачанаков поднесе на тепсия топката на Серджиу Буш, който обаче отблизо не успя да я вкара във вратата, а би покрай гредата. В 55-ата минута упражнението се повтори, Карачанаков развинти Пламен Крумов, центрира в наказателното поле, където Белаид увисна и Буш с глава простреля Стефано Кунчев за 2:0.

След головете започна напрежението на терена. В 63-ата минута Маркиньос получи втори жълт и съответно червен картон от съдията Георги Йорданов. След реакция съдията изгони и Стойчо Младенов от резервната скамейка. След оставането в намален състав играчите на ЦСКА София се дръпнаха леко назад в своята половина, но и “Левски” (Подуене) не направи нищо, за да върне поне едно попадение. В 84-ата минута Луис Педро от “Левски” (Подуене) също получи втори жълт и съответно червен картон от съдията Георги Йорданов.

Головете на ЦСКА София срещу Левски-27.07.2014

Трета поредна победа над евроидиотите от Подуене

Трета поредна победа над  евроидиотите от Подуене по случай 100-годишнината!

Трета поредна победа над евроидиотите от Подуене по случай 100-годишнината!

ЦСКА София победи Левски Подуене с 1:0 в голямото дерби на българския футбол. Успехът за “армейците” донесе Пламен Крачунов с глава в продължението на сблъсъка, с което хвърли в екстаз армейската агитка. В пети пореден мач пък “сините” не успяха да вкарат гол във вратата на големия съперник.  ЦСКА София пък записа втори пореден успех с 1:0, след като го стори и преди една седмица.

Сблъсъкът започна с опасности и пред двете врати. “Червените” можеха да поведат още в 15-ата секунда. Даниел Димов върна много лошо топката към Горан Блажевич, той със сетни сили стигна до нея, за да не излезе в корнер, но подаде на Иван Стоянов. Крилото веднага стреля, но хърватския вратар все пак спаси. В 7-ата минута Орлин Старокин отправи страхотен удар, но Стоян Колев с върха на пръстите си успя да я избие в гредата. 5 минути по-късно Емил Гъргоров стреля силно от границата на наказателното поле и топката профуча на сантиметри покрай вратата. В 16-ата минута Мартин Петров центрира от фаул, Блажевич излезе неразчетено, Венцислав Василев стреля с глава, стражът се разтегна и едвам хвана топката точно на голлинията. В 20-ата Джаксън Менди не се ориентира добре, Рафаел Бастос се озова очи в очи със Стоян Колев, но прати топката високо над вратата. Двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 0:0.

В 55-ата минута дебютантът Иван Маркович отправи страхотен удар и топката мина много близо до дясната греда на Блажевич. 10 минути след това Венци Василев центрира към Гуидо ди Вани, който стреля опасно с глава, но малко над вратата. В 69-ата минута Ивайло Чочев шутира от границата на наказателното поле, но Блажевич внимаваше и отрази удара му. 4 минути по-късно Менди засече центриране към собствената си врата, но Стоян Колев спаси сигурен автогол на централния защитник. Секунди след това резервата Пламен Крумов отправи невероятен удар от фаул от около 30 м. Топката летеше точно към лявата сглобка, но за късмет на Стоян Колев профуча в аут. В 80-ата минута Кевин Бру стреля силно отдалеч и вратарят на ЦСКА София боксира топката. Малко след това Гъргоров беше изведен отлично сам срещу Блажевич, но беше отсъдена засада. При повторението обаче се видя, че капитанът на “армейците” е на една линия с последния бранител на Левски Подуене. Така се стигна до продължението на дербито, когато Пламен Крачунов беше оставен абсолютно сам при корнер и той с глава донесе третия пореден успех за ЦСКА София навръх 100-годишнината на евроидиотите.

В класирането ЦСКА София остава на 3-то място вече с 58 точки, само на 4 т. зад Литекс и Лудогорец, докато Левски Подуене е на 7-мо място с 44 т.

ЦСКА София – Левски Подуене 1:0

1:0 Крачунов (93)

ЦСКА София: 99.Стоян Колев, 21.Венцислав Василев, 66.Пламен Крачунов, 6.Джаксън Менди, 37.Жереми Фо-Поре, 18.Ивайло Чочев, 5.Тодор Янчев, 28.Иван Маркович (57 – 26.Гуидо ди Вани), 23.Емил Гъргоров, 73.Иван Стоянов, 17.Мартин Петров (56 – 7.Тони Силва)
Треньор: Стойчо Младенов

Левски Подуене: 1.Горан Блажевич, 2.Дъстли Мюлдер (51 – 71.Пламен Крумов), 3.Аймен Белаид, 25.Даниел Димов, 40.Рикардо Нунеш, 6.Орлин Старокин, 75.Кевин Бру, 28.Кристовао Рамос (69 – 4.Станислав Ангелов), 59.Ларсен Туре, 16.Рафаел Бастос, 10.Валери Божинов (14 – 7.Димитър Макриев)
Треньор: Антони Здравков

София, ст.: “Васил Левски”, 13 000 зрители
Съдия: Георги Йорданов
Жълти картони: Янчев, Жереми Фо-Поре (ЦСКА София); Ларсен Туре, Кристовао Рамос, Пламен Крумов (Левски Подуене)