Tag Archives: Карачанаков

БИЙ ГОВЕДАТА РОГАТИ, БИЙ, БИЙ, БИЙ!

ЦСКА София победи с 2:0 “Левски” (Подуене) в поредното издание на голямото дерби на България. Двубоят се игра на Националния стадион “Васил Левски” с главен съдия Георги Йорданов. Антон Карачанаков откри резултата в 47-ата минута след прекрасно изпълнение на пряк свободен удар. Серджиу Буш удвои в 55-ата минута след асистенция на Карачанаков. В 63-ата минута Маркиньос получи втори жълт и съответно червен картон, а заради реакция бе изгонен и Стойчо Младенов. В 83-ата минута и Луис Педро от “Левски” (Подуене) бе изгонен след втори жълт и съответно червен картон.

Това бе пета поредна победа на ЦСКА София срещу “Левски” (Подуене) за първенство, след като и четирите дербита през миналия сезон бяха спечелени от “червените”. За последно “сините” победиха в мач за шампионата на 27 април 2013 година с 2:1. Припомняме, че “Левски” (Подуене) отстрани ЦСКА София за Купата на България през миналия сезон след две равенства по 0:0 и изпълнения на дузпи. След днешния успех ЦСКА София излезе еднолично на върха в класирането с 6 точки, докато “сините” остават само с 1.

През първото полувреме липсваха головите положения, играчите често грешаха, трудно комбинираха и играеха на сигурно, страхувайки се да не допуснат попадение. Все пак “Левски” (Подуене) бе с една идея по-добър, като повече пресираше в половината на противника и повече атакуваше особено отдясно, където левият бранител на ЦСКА София Супусепа игра слабо. Още в 1-ата минута именно от там се пропука “червената” отбрана и последва центриране, но Белаид пропусна с глава. Пламен Крумов правеше постоянни атаки отдясно и търсеше центрирания, които обаче не затрудняваха кой знае колко защитата на “армейците”. В 36-ата минута Луис Педро стреля добре извън наказателното поле, но Якуб Дивиш с една ръка отрази. В 41-ата минута бе първото по-интересно положение за ЦСКА София. Милисавлевич изведе Карачанаков отдясно в наказателното поле, но бе притиснат от “син” противник и търкулна топката покрай гредата зад излезлия Стефано Кунчев.

Второто полувреме започна с уникален натиск и два бързи гола за ЦСКА София. В 47-ата минута Антон Карачанаков откри резултата с великолепен гол от пряк свободен удар. Футболистът прати топката точно в сглобката между горната греда и десния страничен стълб и остави безпомещен Стефано Кунчев. В 51-ата минута отново Карачанаков поднесе на тепсия топката на Серджиу Буш, който обаче отблизо не успя да я вкара във вратата, а би покрай гредата. В 55-ата минута упражнението се повтори, Карачанаков развинти Пламен Крумов, центрира в наказателното поле, където Белаид увисна и Буш с глава простреля Стефано Кунчев за 2:0.

След головете започна напрежението на терена. В 63-ата минута Маркиньос получи втори жълт и съответно червен картон от съдията Георги Йорданов. След реакция съдията изгони и Стойчо Младенов от резервната скамейка. След оставането в намален състав играчите на ЦСКА София се дръпнаха леко назад в своята половина, но и “Левски” (Подуене) не направи нищо, за да върне поне едно попадение. В 84-ата минута Луис Педро от “Левски” (Подуене) също получи втори жълт и съответно червен картон от съдията Георги Йорданов.

Головете на ЦСКА София срещу Левски-27.07.2014

Отборът на Народната Милиция обещава черни кинти на Локо Пд при победа над ЦСКА

Левски плаща на Локо Пд при победа над ЦСКА

Локомотив Пловдив излиза днес на “Лаута” за десета поредна победа в къщи, като играчите на тима ще си разделят 30 000 лева, ако успеят да победят ЦСКА.

Премията ще дойде от така наречен “трети отбор”, като се предполага, че това е Левски, пише вестник “Меридиан мач”. Същата сума взеха играчите на пловдивчани и за успеха над Лудогорец с 1:0 на “Лаута” преди дни.

По непотвърдена информация парите са дошли именно от “Герена”, допълва изданието. Въпреки сериозния стимул в Локо Пловдив са наясно, че ги очаква много тежък мач.

Миналата година срещата завърши 4:1 за “смърфовете”, но в този мач Милен Радуканов бе оставил титулярите си да почиват, за да бъдат свежи за финала за Купата на България със Славия. Сега обаче двубоят е изключително важен, тъй като, въпреки проблемите, ЦСКА се е устремил към първото място.

На върха на атаката на гостите отново ще е Жуниор Мораеш, а зад него Галчев. По крилата ще нападат Присо и Карачанаков. В ЦСКА с травми са Боладо, Попов и Янев, а наказани заради допинг са Янчев, Трифонов и Коста Стоянов.